همه چیز درباره رغز داراب

دره تنگ رغز شهرستان داراب فسارود

با ما همراه باشید تا شما را به تنگ رغز ببریم به شهر باستانی دارابگرد.جایی که آب و باد و آتش و خاک سالیان متمادی است به این شهر کهن،به این خاک کهن، زندگی بخشیده اند.
الهه زیبای جهان مادر آب ها اردویوسور آناهیتا هدیه ای در دل صخره ها به آن بخشوده است که می جوشد و از بلندای کوهای سربه فلک کشیده فرود می آید و در دشت ها جاری می شود، تا کام این خاک آفتاب سوخته را سیراب کند. دره تنگ رغز جایگاه این الهه زیبایی است.

عروس دره های ایران

، تنگ رغز بهشت دره های ایران
هر سال تعداد بسیار زیادی از دوستان و هموطنان عزیزمان که عاشق و دوستدار کوهنوردی و هیجان هستند، از سراسر کشور در این تورها شرکت کرده و با تیم مجرب و لیدرهای با تجربه موفق می شوند به دل دره تنگ رغز بروند و از زیبایی ها و هیجان درون دره نهایت لذت و شادمانی را برده و تصاویر و فیلم های جذابی را ضبط کنند. گروه کوهنودی ستاره های رغز با افتخار در این دره باستانی و زیبا شما را دعوت می کند و با شما همراه می شود تا نهایت لذت و هیجان و ترس و دلهره را تجربه کنید.

دره رغز از دو نام: ره + غز تشکیل شده است که به معنای: راه دختر است که یک نام ترکی است.

این دره به نام های عروس دره های ایران، بهشت دره های ایران،دره رغز معروف است که در سال های اخیر با شناختی که از این دره بدست آمده است محبوبیت بسیار بالایی در بین هموطنان کسب کرده است.
این دره زیبا پس از کشف بوسیله دوستداران و دره نوردان طبیعت و کوهنوردی باعث شد که از همه نوع قشری چه بانوان چه نوجوانان و چه آقایان به شدت از این دره استقبال بی نظیری در سراسر ایران و حتی جهان انجام شود. تیم کوهنوردی ما ستاره های رغز نیز در این راستا می کوشد که بیشترین و بهترین و صحیح ترین اطلاعات را در مورد این دره و همچنین در مورد اجرای تور های دره رغز اطلاع رسانی کند. خرسندیم که با ما همراه هستید.
این دره درون شهرستان داراب و در بخش زیبا و سرسبز فسارود واقع شده است که ۲۵ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. دره با ۶۴ حوضچه زیبا و آب سرد و ۳۴ آبشار تشکیل شده است. این حوضچه ها از بالاترین نقطه در دل کوه سرچشمه میگیرد و پایین سرازیر می شود. توجه داشته باشید بدون امکانات و یک لیدر باتجربه و فنی و بومی محل به هیچ عنوان به دره قدم نگذارید. این دره پرهیجان و زیبا باعث رونق، نشاط و کارآفرینی برای تمامی اهالی منطقه نیز شده است.
بیایید با طبیعت مهربان باشیم و زیبایی های آن را با نریختن آشغال حفظ کنیم.
با طبیعت مهربان باشید.

دره تنگ رغز با بچه های یزد
این هم امین با بچه های یزد همین امسال

گروه کوهنوردی ما: ستاره های رغز

canyon darab iran landing raghez raghez-stars reghez rghez stars wally آب رغز آب سرد رغز آبشار رغز آبشار وداع ایران برگهای پاییزی بهشت رغز تنگ رغز تنگ رغز داراب تنگه رغز حوضچه های رغز داراب دره دره رغز دره نوردی راه دختر رغز رغز داراب ستارههای رغز ستاره های رغز صخره صخره نوردی ضدآب طناب کوهنوردی عروس دره های ایران عروس رغز فسارود فصل آزادی فصل پاییز قلب رغز نگین رغز پاییز پرش در رغز کوهنوردان کوهنوردی